Tabor Kopalniany
Tabor Kopalniany
1   1306   0  
Drago 26.10.2012 | Nowa Ruda
Kolej to kolej, nawet ta pracująca pod ziemią. Na obrazku nie pod ziemia ale już na jej powierzchni postawiona jako zabawka dla dzieci, model wystawowy dla ciekawskich oraz zapewne kawał dobrej historii, lokomotywka akumulatorowa produkcji niemieckiej. Prawdopodobnie wyprodukowana przez zakłady bądź firmę KIEPE Elektrik, gdyż do tej pory zajmują sie produkcja maszyn do urobku górniczego.

Dla niezorientowanych którzy nie spotkali się z takim cudeńkiem napisze po krótko, co jest w składzie. Lokomotywa akumulatorowa, następnie wagon mozna rzec osobowy. Jak widac nie wielkich formatów. Pudzian by tam raczej nie wlazł. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale mieści się tam około 8-10 osób. Dalej, zielony wagonik służył do przewozu materiałów niebezpiecznych (wybuchowych), dalej wagon do wywozu urobku a na samym końcu wagonik służący do transportu drewna.

Na terenie kopalni czy też ośrodka, bo jak to nazwać, stało jeszcze kilka wagoników urobkowych jako ozdoba dla zwiedzających. Dla ciekawskich przygód i zdjęc zapodaje linka do mojego folderu na fb gdzie wrzuciłem kilka zdjęć z wyjazdu w Kotline Kłodzką http://tnij.org/syzb
Zapraszam :)

Dodano: 28.10.2012 01:13

Inne w Kategorii Tabor wąskotorowy
Komentarze
Drago 28.10.2012 01:26
Mickiewicz link przede wszystkim dla Ciebie, tys mi kibicował i zapewne chciałes zobaczyć relacje z wyjazdu. :)
Tagi
Nowa_RudaKopalniaKIEPEDolnośląskieJesień
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D90
Exposure time: 1/125 sec(s)
Aperture value: F/4
ISO speed: 200
Date created: 26.10.2012 15:20:32
Focal length: 28mm

RSS Feed: Tabor Kopalniany (Komentarzy)