Sylwestrowa noc
Sylwestrowa noc
26   1625   1  
Drago   |  
31.12.2011 ll Legnica ll
Dworzec w Legnicy podczas ostatniego dnia w roku 2011.
Po prawej rząd ostawionych do rezerwy Byków.

Wszystkiego najlepszego uzytkownikom OK-Kolej w roku 2012 Życzy Paulinka i Drago :)

Dodano: 31.12.2011 23:50

Inne w Kategorii Dworce, stacje i przystanki
Komentarze
Emtede 01.01.2012 00:05
Kąt szeroki jak stąd do Suwałk :). Ładna księżycowa kompozycja. Chociaż, moim zdaniem, lepiej byłoby zostawić lewy słup trakcyjny w całości. Poza tym, zostały na zdjęciu refleksy światła które można byłoby zretuszować. Niby to detale, jednak dlatego właśnie stawiam 4. Ot, taka... zachęta.
Drago 01.01.2012 00:24
Emtede, Ty mi tu mówisz o słupie trakcyjnym a ja bardziej orientowałem czy za plecami mi SOKiści nie wyskoczą.
Fotka bardziej jako ostatnia w 2011 a nie na ocene :)

Po za tym gdybym zostawił słup trakcyjny, to musiał by późnije kolejny zostawić i kolejny i kolejny aż do Wrocka bym dojechał. W LG tyle jest tych słupów dziwacznie postawionych że to porażka. Wiec jeden słup w tą czy w tą to bez różnicy.
Emtede 01.01.2012 00:34
Tak to jest z tą fotografią "słupową" :P. Szczerze mówiąc miałem ochotę wstawić komentarz bez dodawania oceny, ale takiej opcji nie znalazłem. A tak na luzie i między nami -zdjęcie przecież jest fajne, ale na pełne 5 nie zasługuje, prawda?
Drago 01.01.2012 00:43
Moze i prawda. Maciek jesli chcesz komentarz bez oceny to po prostu nie musisz zaznaczac i oceny nie bedzie..
Komar 01.01.2012 21:02
Przy okazji tego zdjęcia chcialbym poruszyć kwestje związane z bezpieczeństwem ludzi postronnych przebywających i poruszających się po torach. Jak dla mnie bieganie po torach by uchwycić skład w jakimś lepszym ujęciu nie jest wystarczającycm argumentem aby ryzykować własne życie. Tym samym zwracam uwagę na większe bezpieczeństwo na torach, a w tym wypadku może szkoda, że nie pojawili się panowie z SOK'u może mandat troszkę ostudził by chęć biegania po torach stacyjnych.
Drago 01.01.2012 21:16
Komar, akurat stałem na torach po których nie jeździ nic( w skrajnych przypadkach moze coś się pokazuje raz na rusku rok i tak stoi a nie przejeżdża). Po za tym miedzy peronami przemieszczam sie przejsciem podziemnym. A samochód miałem na ulicy po prawej której nie widać a jest za mną 5 m za plecami.

Nie łaże po torach czy nie ryzykuje zycia by złapać pojazd poruszający się po szynach.
Wchodząc na tory biorę wiele rzeczy pod uwagę, a po Twojej wypowiedzi sugeruje, że uważasz ze ide jak Zombie-nie zważając na nic.

Zastanawia mnie to czy Ty nigdy nie wchodziłes na tory i czy przypadkiem nawet zdjęcia nie zrobiłeś.

Kiedyś już ktoś poruszał tego typu temat wiec z mojej strony wiem jak to wygląda.

PS: Koszulki odblaskowe tez do czegoś służą...
Komar 01.01.2012 22:01
EP07drago - w takim bądź razie pozwolę sobie powtórzyć ten już rozpoczęty, jednakże widzę jakże aktualny. Zgodnie z ustawą z dnia 28.03.2003 roku o transporcie kolejowym dostępną w pełni na stronie Sejmu RP. Rozdział 10 Art. 10
1. Wstęp na obszar kolejowy jest dozwolony tylko w miejscach wyznaczonych przez zarządcę.
2. Poza miejscami, o których mowa w ust. 1, wstęp na obszar kolejowy mają osoby
posiadające upoważnienie właściwego zarządcy lub właściwego przewoźnika kolejowego oraz osoby uprawnione na podstawie odrębnych przepisów.
3. Zarządcy i przewoźnicy kolejowi obowiązani są do zapewnienia ładu i porządku na obszarze kolejowym oraz w pociągach i innych pojazdach kolejowych.
Ustawodawca nie pokusił się o wyodrębninie dodatkowych przepisów określających natężenie ruchu co do obszaru kolejowego. W związku z tym jakiekolwiek poruszanie sie obszarach kolejowych bez ważnego upoważnienia wydanego przez zarządcę ponosi za sobą odpowiedzialność.

Dodatkowo przebywanie na terenie kolejowym precyzuje ROZPORZ¡DZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 23 listopada 2004 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych:§ 2. Na obszarze kolejowym zabrania się ponadto:
1) wstępu i przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach, nasypach, wiaduktach, mostach, w wykopach i w tunelach kolejowych.

Już udzielam odpowiedzi na twe jakże istotne wątpliwości: Aktualnie jestem pracownikiem CARGO i moja praca m.in. polega na chodzeniu po torach oraz robieniu zdjęć i w związku z tym widziałem już nie jedno dość "ciekawe" zachowanie MK na torach.

Ps.Koszulki odblaskowe lub inne elemnty odblaskowe stroju to element niezbędny do przebywania na obszarze kolejowym.
marian 01.01.2012 22:06
Kolega @Komar teraz dowalił ;) Każdy ma swój rozum więc po co cytować tu paragrafy. Lekka przesada. Pewnie kolega przez jezdnię też przechodzisz tylko na pasach;)
Komar 01.01.2012 22:07
Ps2. Przepisy ktoś ustalił by ich przestrzegać, a nie naginac do własnych potrzeb.
Drago 01.01.2012 22:13
Ale po co walisz mi artykułami i innymi rozporządzeniami .
Po torach łazić nie wolno i o tym wie każdy MK czy fotograf ja również. A ja czy inni którzy wchodzą na tory, wchodzą na własna odpowiedzialność.
Jednemu sie uda drugiemu nie.

Druga sprawa, to to że się sporo naszukałeś o tych artykułach i myslę że nie potrzebnie, bo wcale mnie to nie ruszyło, a co wolno a czego nie to WIEM.
Już nie jeden SOKista i znajomi rewidenci i mechanicy mi to mówili, a także Ciocia i wujek pracujący na Kolei.
Wiem również to, że Ty po swojej pracy tez nie możesz łazić po torach, bo poruszanie się po obszarze kolejowym musi być uzasadnione.

Trzecia sprawa:
Jaki masz w tym cel, że poruszasz temat, który już kilkakrotnie był poruszany??

PS: Nie szukaj kolejnych ustaw bo to bez sensu.


Kolega marian dobrze mówi. Jeżeli poruszasz się samachodem czy poruszasz się pieszo też łamiesz wiele przepisów. Wiec nie dziw się, ze ludzie czasem łamią też przepisy Kolejowe.
Komar 01.01.2012 22:31
Kolego tak jak pisałem poprzednio - ktoś ustalił te przepisy by je respektować, a nie naginać do własnych potrzeb - wtedy to się anarchia nazywa. Nie łamię przepisów z jednego prostego powodu - nie chcę dawać innym prawa i przyzwolenia na takie samo zachowanie. Poza tym jako administrator galerii kolejowej jesteś odpowiedzialny za utrzymanie wysokiego standartu i nie pokazywanie, że admini pozwalaja sobie na przebywanie na terenach kolejowch bez stosowownych uprawnień, nasuwa to ciche przyzwolenie na łamanie prawa przez innych użytkowników ww. galerii. Nie chodzę po torach po godzinach pracy bo nie czuje takiej potrzeby.

Ps. W żadnym wypadku nie zamierzam szukac kolejnych ustaw, bo skoro te do Ciebie nie docieraja z następnymi będzie tak samo. Najlepiej sobie wytłumaczyć, że skoro inni chodzą to i ja mogę. Pozostawię to bez komentarza.
Komar 01.01.2012 22:39
Drogi Piotrze - dla Ciebie jest to czepianie się a dla innych określenie jakiej granicy nie przekraczać zbyt pochopnie, by niedoszło do niepotrezbnej konfrontacji ze służbami porządkowymi.
Dedeer - jeśli zyskałem wrogów tymi moimi wywodami to przynajmniej wiem, że warto było próbować. A co do paragrafów zacytowanych przeze mnie bardziej myślałem, że one trafią do wyobrażni niż tylko moje czcze gadanie. Tak naprawde nigdy sie nie na kogo się trafi.
Drago 01.01.2012 22:51
@Komar- to trzeba było iść do SOK a nie PKP Cargo, jeżeli czujesz ze Twoim powołaniem jest ściganie ludzi za łażenie po torach.

Zdanie na temat SOK w Legnicy też mam. Codziennie tyłami stacji przechodzi stado ludzi, a SOKiści i tak zatrzymają miłośnika kolei który tyłem przeszedł miedzy peronem 3-4
Komar 01.01.2012 22:59
Kolego EP07drago - i po co tyle złośliwości, nie podnosi to poziomu merytorycznego dyskusji. Pracy w CARGO nie mam zamiaru zamieniać na SOK ani żadną inną. Cojedynie odnoszę wrażenie, iż masz kolego problem z czytaniem ze zrozumieniem tekstu, ale na szczęście to już nie mój problem.
daavith 01.01.2012 23:13
Komar, nie rozumiem Twojej postawy. Chcesz nam pokazać jaki jesteś do przodu?

"ktoś ustalił te przepisy by je respektować, a nie naginać do własnych potrzeb" - To jest zdanie Autora przepisów, natomiast każdy niech sam określa swój stosunek do nich.

Nie jesteśmy idiotami, wiemy że łamiemy przepisy i dobrze nam z tym,a nad naszym bezpieczeństwem czuwa znajomość BHP i zasad poruszania się po terenie kolejowym.
Mateusz J. 01.01.2012 23:17
Komar, czepiasz się - ja rozumiem gdyby poszło o wpieprzanie się na międzytorze po środku ruchliwej stacji - ale zaiste, dopieprzanie się o to że ktoś wszedł w miejsce gdzie są 3 rzadko używane tory odstawcze, rzucając paragrafami ile to popełnił wykroczeń jest po prostu śmieszne. Zazdrościsz zdjęcia, czy po prostu nie możesz przełknąć, że choć pracujesz na kolei nie masz żadnych uprawnień do zdjęć ponad tych co nie pracują? Więcej luzu ;)
Romek 01.01.2012 23:23
@Komar, większość z nas chodzi po torach, które zna na przestrzał. Nawet, jeśliby coś jechało, to nie ma tam zabójczej szlakowej 120 km/h, by udało się kogokolwiek rozjechać. Rzucasz paragrafami o kolei. Pamiętaj o jednym, Twa noga postanie na trawniku - też sa na to paragrafy. Wyjdziesz 10 cm od pasów - też policja/straż miejska ma prawo ukarać grzywną.
PS. Już siedzę 2 rok w tych wszystkich przepisach i mogę Ci już powiedzieć, że sporo jest tak zrobiona, że można spokojnie ułożyć je pod swoją interpretację.
Łuki 01.01.2012 23:34
@Komar mam gdzieś Twoje paragrafy. Obejrzyj sobie Kolej TV i popatrz sobie jak blond prezenterka porusza się po terenie kolejowym. Po oglądnięciu kilku odcinków odechciało mi się zwracać uwagę gdy ktoś stał w osi toru i robił zdjęcia. Każdy ma swój rozum i niestety w tej pasji wejście na teren kolejowy jest nieuniknione. Tak jak napisał Darek, mało kto zatrzymuje się na pomarańczowym świetle, przepuszcza ludzi czekających na przejściu i nie pali papierochów na ulicy. Taki jest naród polski. No chyba, że jesteś wyjątkiem ;)
Komar 01.01.2012 23:43
Oggy - skoro tak podchodzisz do sprawy - ok, twoja sprawa.Na szczęście by robić zdjęcia podczas pracy i poza nią nie potrzebuję żadnego pozwolenia :).
Krzakozaur 03.01.2012 12:02
Panowie dajmy sobie spokój z tą dyskusją. Ostatnie komentarze Komara są zdecydowanie zaczepne. Pewnie teraz siedzi przed monitorem i cieszy się z tego, że wywołał taką dyskusję na swój temat.

Dam Ci jedną radę Komar: jak Ci sie nie podoba zawsze możesz przenieść się na inną galerię, tam może znajdziesz osoby o podobnym toku rozumowania jak Ty,

Najleszego w Nowym 2012 roku:), do zobaczenia na szlaku:).
Tagi
LegnicaBykZimadolnośląskie
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D90
Exposure time: 25 sec(s)
Aperture value: F/10
ISO speed: 200
Date created: 31.12.2011 20:29:22
Focal length: 18mm
Mapa

RSS Feed: Sylwestrowa noc (Komentarzy)