Transport semafora
Transport semafora
Drago 02.03.2020 | Rudna Gwizdanów
Podczas remontu parowozu Ty2-540 naszedł nas pomysł postawienia przy nim semafora kształtowego. Daleko szukać ich nie trzeba było, gdyż okazało się, że w stacji Rudna Gwizdanów, PKP PLK wymieniało wszystkie semafory kształtowe na świetlne.
Dzięki współpracy PKP CARGO, KD oraz oczywiście PKP PLK udało nam się pozyskać, na tak zwane cele muzealne jeden z ostatnich semaforów kształtowych.
Dziś tzn 02.03.2020 odbył się jego transport, a dzięki uprzejmości miejscowego przewoźnika mogliśmy go przetransportować na teren szopy PKP CARGO w Legnicy.
W pierwszym etapie prace polegały na przeniesieniu semafora z międzytorza. Do tego zadania zadysponowano bardzo fajny, klasyczny sprzęt w postaci Stara 244 na wysokim podwoziu z zabudową żurawia. Semafor przeniesiony bliżej drogi mógł już odebrać ciężki sprzęt w postaci Scani z przyczepą i HDS-em, który przetransportował semafor do Legnicy.
Póki co semafor leży i czeka aż weźmiemy się do pracy. W planach jest dorobienie podstawy do osadzenia oraz generalne odświeżenie, gdyż czas dał mu się we znaki i należy mu się druga młodość :)

Kiedy stanie w docelowym miejscu, to się okaże. Zobaczymy ile czasu nam zejdzie na jego remont jak również musimy poczekać na zwolnienie części placu przez firmę remontującą legnicki dworzec, gdyż nie ma możliwości wjazdu na tor na którym stoi Ty2-540.
Planujemy aby semafor miał możliwość nadawania sygnałów ręcznie, gdyż wszystkie jego elementy są kompletne, należy się im tylko przywrócenie sprawności. Prawdopodobnie będzie też świecił, ale tutaj dochodzi kwestia podłączenia zasilania w docelowe miejsce.

Póki co cieszymy się, że udało się nam go uratować

Dodano: 02.03.2020 20:25

Inne w Kategorii Infrastruktura kolejowa
Komentarze
SP42-056 02.03.2020 21:55
Inicjatywa warta pochwały, przynajmniej urządzenie zostanie zachowane.
Tagi
Rudna_Gwizdanówdolnośląskiezimasemafor_kształtowyhistorycznyspecjalny
Exif
Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D7200
Exposure time: 1/200 sec(s)
Aperture value: F/5.6
ISO speed: 100
Date created: 02.03.2020 10:37:13
Focal length: 30mm
Mapa

RSS Feed: Transport semafora (Komentarzy)