Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
GRZEGORZ PIETRZAK 21.10.2018 | Lewin Kłodzki
Godz: 15:14, pociąg KD 69369 relacji Wrocław Główny - Kudowa Zdrój po pokonaniu najtrudniejszego odcinka linii kolejowej D29-309 zatrzyma się za chwilę na przystanku osobowym Lewin Kłodzki.

Dodano: 22.10.2018 20:55

Inne w Kategorii SA134
Komentarze
pawel guraj 22.10.2018 21:24
Klimat fantastyczny, natomiast umieszczenie głównego obiektu tak blisko krawędzi kadru powoduje, że widz musi dość długo go szukać. Jednocześnie na zdjęciu jest kilka przyciągaczy wzroku, które to jeszcze bardziej utrudniają.
EP07drago 22.10.2018 23:33
Kuźwa pociąg wygląda jak wklejony. To prawda, że człowiek liczył na coś w centrum kadru :)
Takie niecodzienne. Ale podoba mi się nawet. Złamanie stereotypu.
GRZEGORZ PIETRZAK 23.10.2018 09:21
Dzięki :-) Cieszę się że ta klatka wzbudziła zainteresowanie i pewne kontrowersje. Prawdę mówiąc mam też identyczne ujęcie gdzie pociąg znajduje się w centrum kadru, przed peronem. Opublikowałem jednak świadomie to z szynobusem na wiadukcie właśnie dlatego że jest inne i nietypowe. Tuż pod wiaduktem widoczny jest dom Violetty Willas i generalnie klimat tego miejsca w jesiennej aurze robił niesamowite wrażenie. Na horyzoncie widoczne są chmury, były to chyba jedyne chmury w tamtym czasie,słońce pięknie oświetlało okolice. Skład z miejsca w którym byłem widziałem 3-4 razy zanim na dobre przeprawił się przez ten bardzo kręty odcinek Kudowianki. Myślę że jest to fajne miejsce na nocne, zimowe ujęcie, gdzie skład jadąc wykreśli światłem swoją krętą drogę ;)
TKi3-120 23.10.2018 23:46
A jakby tak w ramach swobody artystycznej zrobić montaż, i oprócz miejsca, w którym widzimy pociąg, mieć go też przy peronie ? ;)
EP07drago 24.10.2018 07:35
Takiego rumcajsa ze składem bym tam widział na dole :)
Maciej Mikołajczak 24.10.2018 20:10
Znakomite, wyborne zdjęcie! + Choć kadrowałbym trochę bardziej w lewo, podręcznikowo ;) Ale doceniam i szanuję Twoją próbę złamania panujących schematów i założeń. Swego czasu wrzuciłem coś podobnego na TWB, ale nie spotkało się to z jakimś większym uznaniem :/ Tu można obejrzeć -> http://rail.phototrans.eu/14,118379,0,PESA_218Md_.html Faktycznie pociąg lepiej by się prezentował w gorącym punkcie zdjęcia, a nie w jego rogu, choć tutaj chciałem jak najwięcej pokazać równocześnie tak kadrując żeby pociąg nie był maleńkim pikselem na zdjęciu ;)
GRZEGORZ PIETRZAK 24.10.2018 21:01
Dzięki Maciej. Tak naprawdę założyłem że faktycznie będę kadrował bardziej w lewo, tak by kościół był jeszcze widoczny a wieża była jak najbardziej po lewej stronie. Niestety wtedy drzewo na dole wychodziło na środku.Pomyślałem że lekko z lewej strony wygląda atrakcyjniej. Poza tym pomyślałem że szynobus na wiadukcie i pusta staja to coś nietypowego, może ciekawego. Mam oczywiście tez ujęcie pociągu znajdującego się pomiędzy drzewem a budynkiem mieszkalnym. Teraz trochę żałuje że tej wersji nie opublikowałem, bo faktycznie umiejscowienie jest bardziej naturalne. Z drugiej jednak strony skład jest pod takim kątem że jest mniej widoczny. Zawsze jest jakieś ale... niestety ;) Tak czy inaczej miejsce ma ogromny potencjał i warte jest powtórki, choćby podczas nadchodzącej zimy ;)
Maciej Mikołajczak 24.10.2018 22:08
Grzesiek tak jak mówiłem, nie neguję podejścia, bo jakbyś zajrzał do foty z linka ( te z twb trzeba skopiować całe i wkleić do przeglądarki, bo nie wiedzieć czemu jak się je wkleja w komentarzu itp. to je rozbija na dwie części...) co wstawiłem wyżej, to zobaczyłbyś że już podejmowałem podobny temat i też miałem dylemat ;) Niemniej takie miejscówki są genialne - idziesz i robisz kilka doskonałych motywów za jednym przejazdem pociągu. Dodatkowo za każdym razem możesz inaczej kadrować - trochę w lewo, trochę w prawo, raz wyżej, raz niżej, bardziej szeroko albo całkiem na maksymalnej dostępnej ogniskowej pokazując skład w mega zbliżeniu jak stoi tam w peronach stacyjki ;) Miejscówka znakomita, wreszcie coś nowego i świeżego z Kudowianki, bo większość motywów z tej linii jest już oklepana.
GRZEGORZ PIETRZAK 25.10.2018 10:10
Jeśli chodzi o Twoje zdjęcie z linka to oglądałem je już wiele razy. Mnie osobiście ono się bardzo podoba, nie uważam że pociąg jest umiejscowiony zbyt blisko lewego dołu. Generalnie, jak bywa w przypadku tego typu ujęć pokazany jest krajobraz z koleją w tle. W przypadku Twojego kadru oprócz pociągu pokazany jest tez cały ciąg, powiedzmy od szynobusu do stacji w Lubawce. Tworzy to moim zdaniem całość i to jest jak najbardziej ok. Inaczej mówiąc by pokazać Lubawkę na tle gór z pociągiem w tle umiejscowienie tam składu jest chyba najlepszym rozwiązaniem, po prostu w tym miejscu widać go doskonale. Pozdrawiam :-)
Tagi
SA134SzynobusKoleje_DolnośląskiedolnośląskieD29-309jesieńLewin_Kłodzki
Exif
Make: Ashampoo Media GmbH & Co. KG
Model: NImageFileJPG 1.0.0
Mapa

RSS Feed: Lewin Kłodzki (Komentarzy)