U podnóża Gór Kruczych
U podnóża Gór Kruczych
Maciej Mikołajczak 15.08.2017 | Bernartice u Trutnova
Bajecznie piękna pogoda w ten gorący, sierpniowy dzień sprawiła, że po raz trzeci podszedłem do tego motywu. Niby prostego, jednak by wykonać to zdjęcie dokładnie tak jak chciałem trzeba było łapać ostatni skład jadący do Trutnova, warunki musiały dopisać no i potrzeba było dużo, dużo szczęścia, bo pociąg w tym miejscu jedzie szybko, tylko w jednym punkcie mieści się idealnie na styk pomiędzy "przeszkadzajkami" i tryb seryjny ( tym bardziej przy jego prędkości w moim kompakcie) nie wchodził tutaj w grę. Tylko jeden dobry, celny strzał, jeden spust migawki. Skład zmieścił się dosłownie "na żyletki", pogoda dopisała i w końcu za trzecim podejściem zrealizowałem to co mi chodziło od roku po głowie. Z resztą sami oceńcie jak wyszło :)

-----------------------------------------------------------------------------------

SA134-007 jako międzynarodowy pociąg Kolei Dolnośląskich i GW Train Regio relacji Jelenia Góra - Trutnov mknie w kierunku przystanku Bernartice u Trutnova w upalne, sierpniowe popołudnie. Pociąg ten miał tego dnia pecha, bo w Trutnovie doszło do jego kolizji z samochodem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a maszyna wracała przez Lubawkę około godziny 23 o własnych siłach.

Tło zdjęcia tworzy fragment pasma Gór Kruczych ( cz. Vraní Hory), kolejno od lewej: Polska Góra ( 792 m n.p.m.) i Szeroka ( 842 m n.p.m.) przez które przebiega polsko - czeska granica, oraz kawałek Královecký Špičák ( 881 m n.p.m.) widocznego z prawej strony, który jest najwyższym szczytem Gór Kruczych. Warto tutaj zwrócić uwagę na charakterystyczne wyrobiska czeskiego kamieniołomu porfiru widoczne na zboczu Szerokiej.

Warto wspomnieć, że połączenia te będą obchodzić swój pierwszy jubileusz w tym roku, a dokładniej dziesięciolecie kursowania polskich pociągów do czeskiego Trutnova. Z tej okazji chciałbym tutaj wszystkich serdecznie zaprosić na wycieczkę tymi połączeniami, których w tym roku będzie więcej niż w ubiegłych latach i będą one realizowane klasycznymi czeskimi motorakami serii 810 ( gratka dla fanów klasycznego taboru) zamiast naszych SA134 :) Rozkład jazdy i więcej informacji można znaleźć tutaj:

Pociągi Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka - Trutnov

Dodano: 27.04.2018 10:05

Inne w Kategorii SA134
Komentarze
JaceK 27.04.2018 10:08
Dubel poszedł. Dwa razy to samo zdjęcie...
Drago 27.04.2018 21:21
Kozacka fota, bardzo wyraziste !
PS: Tagi wzorowe :)
Maciej Mikołajczak 27.04.2018 22:02
Dzięki :) U mnie dopieszczanie takich detali to norma ;) Przez to chyba tak rzadko wrzucam foty, bo zawsze mi to tyle czasu zajmuje :D
Tagi
SA134SA134-007Bernartice_u_Trutnova043Královéhradecký_KrajlatoosobowymiędzynarodowyGW_Train_RegioGWTRKoleje_DolnośląskieKDKD-25405SRJP_247D26S22-05szynobus
Mapa

RSS Feed: U podnóża Gór Kruczych (Komentarzy)