Wspominki
Wspominki
Melina 26.03.2011 | Krosno Odrzańskie
Aa, tak mnie dziś z rana ;) wzięło na wspominki. Zacząłem przeglądać stare zdjęcia z ulubionych linii i natknąłem się między innymi na tę fotkę. Zatęskniłem na chwilę za okejką, za tym entuzjazmem, który pamiętam u większości wstępujących tu przed laty, za prawdziwą fotograficzną pasją, poszukiwaniem motywów i radosnym dzieleniem się nimi z innymi. Oczywiście, wszystko płynie, zmieniły się internety, technologia, zmieniły się nieco czasy ale okejka żyje i ma się dobrze, zdecydowanie lepiej, niż to czasem bywało - widać to po aktywności użytkowników i wysokiej renomie - gratulacje dla Was wszystkich.

Koledzy, czy wiecie, że wkroczyliśmy właśnie w rok jubileuszowy? Tak, tak, okejka za ok. 10 miesięcy (dokładnie 14.10) skończy... 10 lat :) Myślę, że jubel czas zacząć! Autorzy - wrzucajcie w tym roku swoje absolutnie najlepsze zdjęcia, uczcijmy to dziesięciolecie! Galerii życzę dalszych sukcesów, wielu świetnych fotek no i drugiego zera po jedynce :)

Z mojej strony w ramach początku obchodów, po dłuższej nieobecności wspominka, staroć, odgrzewany kotlet: ST43-100 ze składem niewidocznych na zdjęciu ładownych talbotów, oczekuje w Krośnie Odrzańskim na zwolnienie szlaku w kierunku Guben (jego bulgot do dziś pobrzmiewa w mojej głowie). W stację wjeżdża właśnie ST43-170 z bliźniaczo podobnym, próżnym składem z Niemiec, wobec czego ten pierwszy za chwilę opuści stację. Tempo tego dnia było iście nieziemskie. W ciągu krótkiego jeszcze, marcowego dnia, przy parszywej pogodzie, po linii 358 między Czerwieńskiem a Guben przemknęło 18 składów i dodatkowo 2 luzaki - większość na rumunach ale były też tamary i inne maszyny - dawniej normalka.

Dodano: 06.01.2018 04:17

Inne w Kategorii ST43 / 060Da
Komentarze
Maciej Mikołajczak 06.01.2018 07:58
Świetne, już niestety historyczne zdjęcie, oczywiście leci + Też mnie coś dzisiaj kusi by w ten weekend wreszcie przysiąść do zdjęć i coś wrzucić skoro w końcu mam trochę wolnego - chroniczny, stale pogłębiający się brak czasu po prostu zabił mi to hobby... Raz na jakiś czas uda mi się wyrwać na zdjęcia, ale coraz rzadziej, a jeszcze rzadziej coś wrzucić. Z nieukrywaną zazdrością patrzę jak niektórzy z branży mają czas ganiać po całym Dolnym Śląsku, Czechach czy Wielkopolsce na foty i ciągle ładują świeży materiał na galerie albo co weekend jeżdżą sobie i robią kółeczka.

Dobrze, że galeria żyje i ma się dobrze, z ludzi zeszło ciśnienie i skakanie sobie do gardeł o byle bzdurę jak jeszcze to było jakiś rok temu, a i mam wrażenie że poziom materiału też wzrósł ;) Również dołączam się do życzeń dla całej OKejki - 100 lat!
Cody 06.01.2018 20:59
Eh, to se ne vrati :(
Łuki 06.01.2018 21:05
A może by tak zorganizować jubileuszowe spotkanie np: w Środzie Wielkopolskiej połączone z przejazdem średzką baną? Ps. Wczoraj skończyłem pracę w Czerwieńsku i też wspominałem dobre czasu z linii gubińskiej :)
Drago 06.01.2018 23:24
Czyżby to był ten wypad gdzie "napadł" na nas UBek z psiurem. Lokalny milicjant :) ??
Melina 07.01.2018 11:23
Tak Drago, to ten wypad. Człowiek wyszedł z komuny, a komuna z niego wyjść nie chciała ;)

Łuki, jestem za. Jeśli coś się wyklaruje, na pewno z radością się pojawię.
Krzakozaur 07.01.2018 14:24
Piotrze, dobrze się wstrzeliłeś z tą fotką, ciśnienie zeszło, ale musimy jeszcze popracować nad szacunkiem wzajemnym, nie od dziś wiadomo, że sprzęt ma znaczanie, ale skoro wiadomo, że ktoś zrobił dobre foto, a tylko sprzęt niedomaga to dlaczego ma być traktowany gorzej.
Doradzajmy sobie nawzajem, spotykajmy się, foćmy wspólnie, cieszmy się chwilą którą mamy, a ta fotka niech Cię Piotrze zmotywuje by tu wrócić, ponieważ cały czas wielu z nas traktuje Ciebie jako autorytet, najlepszego.
Rafno 17.01.2018 14:09
Było i [chyba] już minęło... Bardzo dobry kadr.
Tagi
ST43ST43-100ST43-170rumunD29-358lubuskieKrosno_OdrzańskiewiosnaPKP_Cargo
Mapa

RSS Feed: Wspominki (Komentarzy)