Widmo
Widmo
12   1293   7  
Maciej Mikołajczak 16.10.2014 | Dębrznik
Michał Lorenc - Mgła

Mgła gęstniała coraz bardziej. Powietrze było ciężkie i lepkie od lodowatej wilgoci. Przeraźliwy, na wskroś przeszywający chłód narastał z każdą chwilą przyprawiając mnie o dreszcze. Bezwzględna cisza była zakłócana przez szmer suchych traw i liści smaganych słabymi podmuchami wiatru. Jesienny całun opadał coraz niżej pogrążając tą przeklętą krainę niemalże w półmroku. Stałem tam zupełnie sam, będąc jedyną żywą istotą w okolicy.

Usłyszałem cichy charkot dochodzący z oddali. Był on coraz lepiej słyszalny towarzysząc świetlistej, wyblakłej sylwetce, która zdawała się płynąć po torowisku i zbliżać w moją stronę. Sygnalizacja przejazdowa w ogóle się nie włączyła, nie było słychać stukotu kół, syreny kolejowej, nic zupełnie nic poza delikatnym pomrukiem widma, który przerodził się w nierówne bulgotanie. Mrok narastał z każdą chwilą, powietrze było już ciężkie niczym ołów potęgując we mnie lęk. Owa zjawa minęła mnie powoli ginąc między drzewami kilkaset metrów dalej.

Stałem sparaliżowany. Po chwili bez zastanowienia ruszyłem szybko drogą w dół zbocza mając nadzieję, że uda mi się stąd wyrwać nim zapadnie całkowity mrok. Odgłos moich nerwowych kroków niósł się za mną echem po całej okolicy, nie oglądałem się za siebie...

Dodano: 30.10.2015 16:36

Inne w Kategorii Impresje i fotomontaże
Komentarze
Krzakozaur 30.10.2015 23:06
Stawiam tu wielkiego plusa, opis i fotka rewelka, TFD :D:D

A tak między Nami, co byś powiedział jakbyśmy te swojej niesnaski schowali za te mgłę i się po prostu pogodzili? :D
Melina 30.10.2015 23:29
Mieszane uczucia mam w stosunku do tej fotki...
Uwielbiam mgliste klimaty przy pełnym zachmurzeniu. Sto razy bardziej wolę mgłę i chmury niż słońce z tzw. "Odpowiedniej Strony" ;) Jest to jednak jak dla mnie jeden z najtrudniejszych rodzajów fotografii kolejowej. Swoje zdanie wyrażam, choć wiem, że to rzecz tak subiektywna jak wybór między żoną a teściową (tudzież rumem a tequilą): nie pasują mi te gradienty na górze i na dole....

Co do opisu - nigdy nie byłem fanem Paulo Coelho, niestety z nim mi się kojarzy.
BTW, nie mówi się "Ów zjawa" tylko "Owa zjawa" ;)

stawiam jednak plusa, bo generalnie klimat mglisty i dżdżysty to coś dla mnie ;) +
Krzakozaur 31.10.2015 00:05
Melina, to nie mieszaj zbyt wiele :P:P:P
Mateusz J. 31.10.2015 01:02
Nie byłoby złe, ale ewidentnie brakuje jakości.
Maciej Mikołajczak 31.10.2015 06:41
@Oggy wiem, w zasadzie fota wpierw miała pójść głęboko w szufladę i w sumie przeleżała tam rok, ale uznałem że spróbuję coś z tego wyciągnąć. Czemu impresja? Bo nigdy wcześniej tego nie robiłem ;) Gradienty, wypranie z kolorów, rozmycie, słaba przejrzystość, rozjaśnienie składu i mocne jego wypranie z kolorów było celowe. Miałem problem z ostrzeniem, bo nawet delikatne powodowało szumy (zdjęcie niestety było kiepskiej jakości z początków mojej zabawy aparatem, na auto...), więc musiałem je trochę odszumić. Wiem że tego rodzaju abstrakcje to śliskie tematy i można się na nich łatwo wyłożyć, jednak chciałem wreszcie coś zrobić niestandardowego i zobaczyć jakie będą odczucia innych ;) Ogólnie długo przy tym siedziałem, dłubałem, poprawiałem, dopieszczałem, aż w końcu dostałem takiego mindf..cka, że uznałem iż trzeba to wrzucić, bo w nieskończoność coś tu będę kombinować. Choć myślę że pewnie dałoby się tutaj coś jeszcze podłubać, albo obrobić je na nowo.


@Melina każda opinia jest dla mnie ważna, im ich więcej tym lepiej, bo tym samym mam więcej informacji zwrotnych na temat tego co robię i są w tym jakieś wskazówki na przyszłość ;) Jestem tylko urażony przytykiem do Paulo Coelho, no wiesz co?! Wypraszam sobie! :P Opis miał spotęgować odczucia i odbiór zdjęcia, w końcu to impresja ;) Poza tym u mnie raczej nie zdarzają się zdjęcia z opisami 1-2 zdaniowymi ^^ Co do tematu mgły to może te pozycje będą dla Ciebie bardziej zjadliwe:

http://tnij.org/ges0248

http://tnij.org/zjopleo

Nie mam z mgłą zbyt wielkiego doświadczenia i podchodziłem do niej długi czas jak do jeża, ale to już mi mija i mam teraz ogromną chęć podjąć się jakiegoś ciekawego, mglistego tematu nim jesień minie. Niestety ciężko z czasem mam by skoczyć sobie na foty :(


@bartus1984 ja się tam nigdy o nic nie obrażałem ;) Twoje ostatnie trzy zdjęcia pokazują, że Ty jak chcesz to umiesz i robisz dobre, poprawne zdjęcia :) Widać nasze gadanie nie poszło na marne :P Tak poza tym co znaczy TFD? Bo już parę razy to u Ciebie widziałem, ale nie znam się na tej nowomodzie ;)
EP07drago 31.10.2015 11:08
Tak jak mówią chłopaki troche jakości mi tu brakuje. Mgła i ponury klimat jest zawsze na plus. Ale z czasem zauważyłem, że troche lepsze foty dodajesz gdzie indziej, a tu jak sam dodałeś fota przeleżała rok bo nie widziałeś dla niej opcji.
Maciej Mikołajczak 31.10.2015 12:41
Po prostu nie miałem do niej natchnienia, jednak wbrew pozorom kosztowała mnie o wiele wiele więcej pracy niż to co zamieszczam na WRP jeśli to miałeś na myśli. Problemem jest też to że z jesiennymi fotami mam lipę w szufladzie, zaś pełno takich z wakacji przez co odkurzam co się da, bo po nowe jesienne foty nie mam zbytnio czasu skoczyć. Niemniej nie skreśliłem jej i chciałem od samego początku ją wrzucić ze względu na ciężki jesienny klimat tylko po prostu brakowało mi pomysłu na nią.
Melina 31.10.2015 17:05
Nie denerwuj się, Macieju ;) Nie dogodzisz przecież wszystkim. A zdjęcie doceniłem, bo mimo wszystko jest w tym duży klimat. Lepsze na pewno, niżbyś miał stanąć przy torze i trzepnąć fotę prosto w czoło :)
PS: Poprawisz to "ów"? Strasznie kłuje w oczy ;)
Maciej Mikołajczak 31.10.2015 17:34
Poprawione :)
Melina 31.10.2015 17:57
Dziękuję :)
janiezbedny 17.11.2015 21:38
Mi tam się podoba, akurat przy mgle brak ostrości nie rzuca się aż tak w oczy. +
Krzakozaur 10.02.2018 15:00
@Macku, TFD- Twoje foto Docenię :D
Tagi
ST43ST43-115ST43-272DębrznikD29-298dolnośląskiejesieńtowarowyPKP_Cargoluzak
Mapa

RSS Feed: Widmo (Komentarzy)