Kuzyni
Kuzyni
9   1417   4  
Maciej Mikołajczak 20.08.2015 | Dębrznik
Gagar i Challenger to kuzyni którzy mimo pewnych różnic mają ze sobą wiele wspólnego. Czasem spotykają się na stacjach, mijają na szlakach, lecz nigdy ze sobą nie współpracują. Jednak tym razem było inaczej...

ST44-1240 z PKP Cargo w duecie z M62M-017 z Rail Polska mijają zabudowania wsi Dębrznik zmierzając razem do Sędzisławia. Tło wypełnia widoczny w oddali masyw Chełmca ( 851 m n.p.m.), który jest jednym z najwyższych szczytów w Sudetach Środkowych.

Pozdrowienia dla Drago, który tego dnia dał mi cynk że do Kamiennej oprócz Raila zawita jeszcze Cargo ;)

PS Zdjęcie pod względem kadrowania i formatu delikatnie mówiąc nie jest podręcznikowe, jednak chciałem wreszcie zrobić coś inaczej, na przekór panującym zasadom i ciekaw jestem Waszego zdania o takim podejściu do tematu.

Dodano: 01.09.2015 15:49

Inne w Kategorii ST44 / M62 / M62M
Komentarze
SU45-164 01.09.2015 18:16
Podoba mi się takie przedstawienie gagarinów. Tyle, że wykadrowałbym po lewej ten słup WN. +
Maciej Mikołajczak 01.09.2015 19:27
Tak minimalnie go zza drzewa było widać, że zaniedbałem ten detal, ale na przyszłość będę takie drobiazgi bardziej dopieszczać ;)
SU45-164 01.09.2015 20:24
Wystarczy, że w programie wykadrujesz to i będzie cacy ;D
Krzakozaur 18.09.2015 23:44
Z całym szacunkiem do Ciebie Maciej i Twoich straconych 15 minut życia przy moich ostatnich ,,krzakach" , ale te moje krzaki zapewne lepiej się prezentują niż te Twoje gagry.

Rozumiem chciałeś strzelić inaczej, ale dobrałeś nieco niefortunne miejsce na fotki, te dachy wystające zza gagarów po prostu psują to zdjęcie, poza tym fotka wydaje się nie ostra i jeszcze kolory są jakieś, wypłowiałe. Nie jestem na plus i w przeciwieństwie do Ciebie nie straciłem 15 minut życia, tylko próbowałem doradzić co można w zdjęciu poprawić.

Pozdrówki :D
Maciej Mikołajczak 19.09.2015 00:33
@bartus próbujesz się odkąsać, ale coś nieudolnie ci to idzie :) Strzał na tle dachów, cóż... Lepiej by było na tle zieleni i musiałem powalczyć z silnym refleksem blachy jednego z tych dachów, ale wyszło jak wyszło, niestety nie dało się tego inaczej zrobić. W sumie to dało się, ale bardzo baaardzo szeroko i wówczas cała koncepcja poszła by z dymem. Z całą pewnością zdjęcie jest ostre i nie jest wypłowiałe w kolorach - jest różnica w zdjęciach ostrych, nieostrych a przeostrzonych. Tu masz przykład zdjęcia przeostrzonego gdzie oprócz tego temperatura barw powinna być niższa o jakieś 2 stopnie, bo zdjęcie jest nienaturalnie ciepłe - http://www.ok-kolej.pl/details.php?image_id=12391 W przeciwieństwie do ciebie ja mam dystans do tego co robię :)

Co do kolorów to już po prostu bredzisz :) Zapisz sobie zdjęcie na dysku, otwórz w programie i spójrz na histogram, ba spróbuj coś podciągać w kolorach to zobaczysz że wyjdzie nienaturalna, tęczowa papka. Góra w tle i niebo mogą sprawiać takie wrażenie, ale dlatego że był przepał i musiałem z nim powalczyć, więc wiadomo że w miejscach przepałów kolory jakieś super soczyste nie będą.

Szkoda tylko że zamiast pracować nad tym o czym wszyscy ci pisaliśmy ty próbujesz się odszczekiwać i prezentujesz typową postawę dla obrażonego dziesięciolatka, ale cóż... Sam sobie wystawiasz świadectwo, ja zaś jestem świadom tego co robię i wiem gdzie popełniam błędy, a gdzie ktoś pieprzy głupoty :) Ja próbowałem ci pomóc, a ty jesteś po prostu złośliwy :) No szkoda, ale dobrze bartus - siedź sobie w tych krzakach, uważaj że wsjo jest ok, a jak następnym razem twoja focia nie przejdzie na galerię z poczekalni to płacz i ujadaj dlaczego nie przeszła i rozkręcaj kolejne trucie dupy jak to ostatnie pod twoim zdjęciem.

Jednak Rafalski miał rację, to jest po prostu przypadek który trzeba spisać na straty, bo nic z tego nie będzie...
Krzakozaur 19.09.2015 00:44
Jakoś za Twoją fotką nie poszedł tabun narodu:D. Niestety, ale nie masz zbyt wielu argumentów by obronić tę fotkę :D, czekamy na opinie innych, sam zamieściłeś takie zdanie w opisie, dlatego trzeba uszanować mój głos :D
marian 19.09.2015 01:13
Mogłeś poszukać ciut lepszej lokalizacji na zrobienie tego zdjęcia – „nadbudówka” lokomotyw psuje odbiór tej fotografii, podobnie jak i ucięty słup – reszta fajnie uzupełnia kadr tj. bele słomy czy masyw Chełmce w tle. Jednak ustrzelenie lokomotyw wagi ciężkiej nie zawsze daje oczekiwany sukces ;) – gagary na tym zdjęciu to za mało. Pozdrawiam.
Maciej Mikołajczak 19.09.2015 01:24
Serio mierzysz wartość zdjęcia przy pomocy lajków? Ręce opadają... Konstruktywną krytykę otrzymałem na PW, z czego 80% aspektów które były wskazane, znane mi były wcześniej, jednak mimo wszystko je zostawiłem uznając że może kiedyś do niego wrócę, zobaczę co poprawić i spróbuję ponownie powalczyć z tym motywem, poza tym trafił się wyjątkowo egzotyczny i rzadki duet, zdziwił mnie tylko najbardziej brak komentarzy i reakcji na skład widoczny na zdjęciu, bo przecież to nie jest jakaś codzienność, że Cargo jedzie razem w duecie z Railem i to nie jako ratowniczy, tylko normalny pełnowartościowy duet sprawnych luzaków.

Patrząc na twój ostatni komentarz dobitnie pokazujesz, że próbujesz się tylko odkąsać jak typowe, obrażone dziecko :) Jeśli chcesz krytykować to rób to konstruktywnie, bo na razie próbujesz (z resztą nieudolnie) mi się odszczekać za to, że "śmiałem" ci powiedzieć kilka szczerych słów i spróbować cię zmotywować do poprawy.

Szkoda...

PS Spójrz na komentarz Mariana - to jest właśnie konstruktywna krytyka, a nie dziecinna złośliwość i odszczekiwanie jak w Twoim przypadku :)


@Marian dzięki ;) Twoje zdanie pokrywa się ze zdaniem jeszcze dwóch osób, więc faktycznie coś jest na rzeczy. Słup uciąłem, bo był prawie całkiem za drzewami, więc myślałem że będzie to detal który nie rzuci się w oczy, jednak jak widać myliłem się. Co do złapania na tle dachów to przy tej zabudowie wsi ciężko by to było zrobić na tle zieleni, a z pewnością jeśli by się dało to o wiele wiele szerzej. Mam kapkę później chwycony ten skład z Trójgarbem, jednak szerzej i tam już kadrowanie jest cacy (tzw. podręcznikowe :D ). Niemniej jednak dzięki za cenne sugestie, będę o nich pamiętać w przyszłości ;)
Krzakozaur 19.09.2015 01:39
Kiedyś Kolega Drago tak napisał, odnośnie lajków, spoko co bym teraz nie napisał, zawsze będzie Wam przeszkadzać :D, niestety co do tego zdjęcia nie zgodzę się, że jest dobre i tyle :D, Maciek Kota ogonem nie odwracaj :D
Tagi
ST44ST44-1240M62MM62M-017DębrznikD29-298dolnośląskielatotowarowyluzakPKP_CargoRail_Polska
Mapa

RSS Feed: Kuzyni (Komentarzy)